RECENZE Fusaku THULE

Měli jste už možnost vyzkoušet zimní a celoroční fusaky THULE? Pojďte se s námi podívat na to, jaké jsou v nich rozdíly.

 

THULE nabízí dva modely fusaků.

1) Thule Footmuff Sport Bunting Bag (vždy jen v šedé), dále jen jako Sportovní fusak.

2) Thule Footmuff (více barevných provedení), dále jen jako Elegantní fusak.

Srovnání fusaky

Podle čeho fusaky vybírat?

Rozhodující parametry jsou rozměry, teplotní komfort a samozřejmě design výrobku.
Fusak můžete využít jak do městských kočárků, hlubokých koreb i sportovních verzí, tak do sportovních vozíků či autosedaček všech značek (ve fusaku jsou otvory pro 5ti bodový poutací pás).

Pokud vybíráte fusak univerzální, který budete používat od narození až po cca 4roky věku dítěte, je zde jasná volba 1) Sportovní fusak. Pokud ale sháníte fusak do korby městského kočárku, kde chcete, aby celkový vzhled kočárku působil uhlazeně a fusak pasoval přesně do korby a nikde nebylo nic namačkané, volte raději2) Elegantní fusak, kde si můžete fusak sladit do barvy Vašeho kočárku (GREY MELANGE, SHADOW GREY, NAVY BLUE, ENERGY RED, MIDNIGHT BLACK).

 

Srovnání fusaky barevné provedení resized 600

Pojďme srovnat, v čem se tyto fusaky liší:

Název 1) Thule Footmuff Sport Bunting Bag 2) Thule Footmuff
Číslo modelu TH20101002 TH11000305
Cena 1999,- 2999,-
Délka 104 cm 85 cm
Šířka 50 cm 34 cm
Ramenní otvor 1 velký na suchý zip 1 velký na suchý zip
Mezinožní otvor 2 otvory 1 otvor

 

DÉLKA
Sportovní fusak (na foto vždy vpravo) můžete použít jak pro novorozeně, tak pro 4leté dítě, jedná se o univerzální fusak.
Elegantní fusak je vhodnější pro novorozence a batolata.

IMG 8659

VNITŘNÍ VRSTVA a POUTACÍ OTVORY
Uvnitř obou fusaků je hřejivý fleece, u Elegantního fusaku je ve spodní části PES vrstva, která je praktická pro děti s botičkami, aby nebyl fusak špinavý. Vzhledem k délce fusaku a faktu, že se do něj vejde jen dítě, které ještě nechodí, by tato vrstva měla být spíše u Sportovního fusaku. Pro malé děti je tato PES vrstva spíše nepraktická, protože nehřeje, naopak trochu studí.

Ramenní a bederní otvor je u obou modelů jeden dlouhý, který je rozdělen pomocí suchých zipů, tudy protahujete poutací popruhy z Vašeho kočárku a vozíku.
Mezinožní otvor je u Elegantního fusaku jen jeden, druhý v tomto případě není ani potřeba vzhledem k délce fusaku. U Sportovního jsou otvory dva, jak dítě roste, můžete regulovat vzdálenost poutacích popruhů vzhledem k výšce dítěte.

IMG 8669

IMG 8660

IMG 8661

IMG 8663


IMG 8670

IMG 8671

IMG 8673

ZIPY

Sportovní fusak má celkem 4 jezdce na zipu, fusak lze rozepínat z obou stran a navíc můžete vytvořit otvor ve spodní části pro nožičky s botičkami. tento otvor ve spodní části oceníte při použití miminkovníku ve sportovním vozíku, kdy už je dítě větší a nevešlo by se Vám v zimním období s objemnější zimní kombinézou i s fusakem do miminkovníku. Můžete fusakem protáhnout miminkovník právě tímto otvorem a používat fusak vně miminkovníku. Dítě má pak více místa v miminkovníku a můžete jej používat déle.

Elegantní fusak má jezdce na hlavním zipu jen dva, navíc má chránítka jezdců. Opět můžete vytvořit otvor pro nožičky s botičkami, či provlečení miminkovníku fusakem. Elegantní fusak má navíc jeden zip uprostřed z vrchní strany fusaku. Záměrem bylo asi pohodlnější vkládání miminka do fusaku, zip je ale poměrně krátký a látka se neustále sklápí zpět do původní polohy.

IMG 8675

IMG 8667

IMG 8674

 

STAHOVÁNÍ KOLEM HLAVIČKY

Sportovní fusak má 2 brzdičky nad hlavičkou, vnější vrstva fusaku je jemnější a stahovat lze fusak velmi dobře.
Elegantní fusak má brzdičky po obou stranách, vnější materiál je ale poměrně tvrdý a stahovat lze fusak kolem hlavičky trochu ztuha.

IMG 8692

PROTISKLUZOVÁ VRSTVA

Aby fusak v kočárku/vozíku lépe držel, naleznete v zadní části protiskluzovou vrstvu ze zesíleného materiálu. Sportovní fusak má navíc v horní části popruhy pro uchycení ke konstrukci kočárku/vozíku.

IMG 8680

IMG 8678

 

ÚDRŽBA
Oba fusaky lze prát v pračce na 30 stupňů. Do sušičky ale už nepatří.

IMG 8688IMG 8689