Na letiště se sportovním vozíkem a kočárkem

Na letiště se sportovním vozíkem a kočárkem

Vozík je leteckými přepravci vnímán stejně jako kočárek. Požadavek na kočárek je jediný a to, že musí být složitelný, což vozíky všechny jsou.

Nebojte se s vozíkem vyrazit i na vzdálenější dovolenou, vyzkoušeli jsme na vlastní kůži a nikdy jsme neměli problém (testováno u ČSA, Air France a Emirates).
V případě nízkonákladových leteckých společností si ale raději předem nastudujte přepravní podmínky dopravce v sekci „cestování s kočárkem“.
Stále však platí pravidlo vozík = kočárek, je jedno jestli jedno či dvoumístný!

Sjednejte si pojištění zavazadel (oproti základnímu turistickému pojištění se liší o pár korun), doporučujeme pro případ poškození vozíku během transportu.
Bohužel víme, jak to někdy na letišti chodí se zavazadly a na vozíku je mnoho částí, které jsou náchylné k poškození, proto se vyplatí ho na transport připojistit. 

EXISTUJÍ 2 VARIANTY, jak létat s vozíkem:

1) Vozík odbavíte na přepážce "Nadrozměrná zavazadla" - DOPORUČUJEME!

2) S vozíkem dojedete až ke dveřím letadla.


1) Vozík odbavíte na přepážce "NADROZMĚRNÁ ZAVAZADLA"

Vozík je praktické doma připravit a zcela složený jej zabalit do přepravního vaku (vak nabízíme v rámci příslušenství - pro vozík a pro kočárek), aby se zabránilo jeho poškození, vozík můžete ve vaku ještě "vypolstrovat" (pro inspiraci náš zabalený Croozer pro 2 děti vážil při cestě na Island 24kg).  Pokud ještě nejste odbaveni z domova, jděte na klasický check-in, zde Vám odbaví standardní zavazadla, pak Vás s vozíkem pošlou na přepážku Oversized baggage (Nadrozměrná zavazadla), kde vozík zanecháte složený a odtud už putuje do letadla bez Vás.
Na mnoha letištích jsou k dispozici kočárky „golfky“ k přesunu mezi terminály, je ale lepší být připraven a mít s sebou např. nosítko, které využijete i na dovolené.
Po přistání si pak vozík vyzvednete na pásu společně s Vašimi odbavenými zavazadly.

2) S vozíkem dojedete až ke dveřím letadla

S vozíkem se dá dojet až ke dveřím letadla stejně jako s kočárkem, avšak tuto variantu moc nedoporučujeme, přece jen složení vozíku zabere o trochu více času než složení kočárku.
Na letišti si musíte vynahradit více času, protože Vás budou posílat na všechno nadrozměrné, počínaje průjezdem pasovou kontrolou, končeje nadrozměrným rámem, který mnohdy bývá od standardních kontrolních rámů velmi vzdálený.
S vozíkem projedete celým letištěm až ke dveřím letadla, zde ho složíte (nejlépe do 1 balíčku, opět se hodí transportní obal) a odevzdáte personálu, ten jej uloží do odděleného nákladového prostoru. Skládání v přeplněném gatu je samozřejmě obtížnější než za ideálních podmínek v pohodlí domova 😊. Vozík Vám na některých letištích přistaví po příletu opět ke dveřím letadla, jinde si ho vyzvednete opět na pásu s odbavenými zavazadly (liší se letiště od letiště dle provozních regulí, palubní personál Vás bude informovat, kde si máte vozík vyzvednout). 

Létání zdar 😊!